8 sierpnia

99 Pomysły Na Biznes Dla Każdego, Które Możesz Rozpocząc Już Teraz

10  comments

Na pewno nie raz słyszałeś, że najważniejszy jest dobry pomysł na biznes i jest w tym wiele prawdy.

Trzeba jednak pamiętać, że aby odnieść sukces najpierw napotkamy wiele porażek, które będą obniżać naszą motywacje lecz największą satysfakcję z osiągniętego celu odczujemy tylko wtedy kiedy się nie poddamy i z każdego „dołka” podniesiemy się jeszcze silniejsi.

W tym artykule odnajdziesz dobre pomysły na biznes.

Polecam gorąco zacząć swój własny biznes od wykorzystania internetu, który ma ogromny potencjał i nieograniczoną siłę przebicia a ponadto nie potrzebujemy dużego budżetu.

Dlatego na mojej stronie Blueincome.pl skupiam się na biznesie internetowym.

Pomysły Na Biznes Z Wykorzystaniem Internetu

Wykorzystanie internetu aby tworzyć swoje imperium jest świetnym pomysłem dla każdego, ponieważ zaczynasz na „swoim gruncie” czyli w domu wykorzystując do tego minimalne środki. Niezbędne są natomiast niektóre narzędzia marketingowe które nam pomogą w wystartowaniu i rozwijaniu interesu.

1. Marketing afiliacyjny.To nic innego jak branie udziału w programach partnerskich. Jeżeli dzięki Twojej promocji ktoś kupi produkt czy usługę, którą reklamujesz to  dostajesz prowizje od sprzedaży.

Jeżeli są to produkty cyfrowe możesz dostać aż 75% prowizji, niestety minusem w tym pomyśle jest fakt, iż największy potencjał mają strony w języku angielskim ja osobiście polecam amazon assionate i clickbank.

2. Airbnb. Pomysł nie tylko na biznes ale również na nowe kontakty. Jeśli masz wolny pokój lub mieszkanie, dom zacznij wynajmować ludziom z całego świata i w ten sposób połączysz dwa w jednym nie tylko zarobisz ale jednocześnie możesz np. podszkolić język.

3. Aplikacja na telefon. Kojarzysz pewnie popularne Angry bird ? Wszystko zaczęło się od prostej gry na smart fonie a nie dawno wyszedł pełnometrażowy film w kinach. Jeżeli nie potrafisz stworzyć własnej aplikacji zawsze możesz zlecić to  komuś żeby zrobił to za Ciebie. Polecam freelancer.com

4. Blogowanie. By zacząć blogować nie trzeba wiele. po prostu sprawdź jak założyć bloga .W blogowaniu jest ogromny potencjał ponieważ zdobywasz potencjalnych klientów lub zarabiasz na reklamach.

5. Kanał na YouTube. Stwórz kanał i promuj swoją osobę i swoje umiejętności. Możesz stworzysz show, śmieszne filmiki bądź wywiady w tym temacie jest bardzo duże pole do popisu. Możesz zarabiać pieniądze z reklam jak i od sponsorów. Jest wiele kanałów, które rocznie zarabiają po 100 tys zł i więcej Ty też tak możesz.

6. Web Design. Czyli tworzenie stron internetowych dla klientów. Oczywiście nie każdy ma w tym temacie wiedzę ale od czego są ludzie, którzy się na tym znają po prostu zatrudnisz człowieka od robienia stron a także od marketingu a jedynym Twoim wkładem będzie strona internetowa ale jak to mówią, „że aby wyciągnąć trzeba najpierw włożyć”. Polecam kontent marketing do reklamy.

7. Wirtualny asystent. Pomagaj Swojemu szefowi w organizacji i załatwianiu spraw. Jest to dosyć indywidualne podejście czym każdy z Was miałby się zająć. Polecam strony takie jak: freelancer, upwork i fiverr na dobry początek. Do tego pomysłu nie potrzebujesz wkładu własnego

8. Serwis tłumaczeń. Jeżeli znasz dobrze języki obce to możesz tłumaczyć dokumenty czy artykuły dla zleceniodawcy. Oczywiście możesz również zatrudnić do tego ludzi a sam zająć się pozyskiwaniem zleceń.

9. Nauczanie przez internet. Jeśli chcesz zarabiać dając korepetycje online… to oczywiście jest taka możliwość nauczania ludzi z całego świata i dostawania za to dobrej pensji. Polecam eduboard.com . Bo niby czemu miałbyś nie spieniężyć swojej wiedzy ?

10. Sklep internetowy. Już teraz możesz mieć swój własny sklep internetowy za dość niewielkie pieniądze. Popatrz na shoplo i zakładaj swój sklep w oka gmieniu.

11. Dropshipping. Sprzedajesz rzeczy prosto z hurtowni. Ktoś kupuje z Twojego sklepu internetowego nawet wykorzystując do tego allegro, automatycznie hurtownia pakuje po złożeniu zamówienia dany towar i wysyła rzecz bezpośrednio do klienta a Ty w ten sposób zarabiasz. Sklep internetowy od shoplo umożliwia pełną automatyzacje. Polecam jest to świetny pomysł na biznes przez internet z domu wykorzystując minimalny kapitał ponieważ za przedmioty płacimy dopiero po sprzedaży.

12. Pozycjonowanie stron. Zakładamy stronę w oka mgnieniu z własnym hostingiem i domeną możesz zobaczyć tutaj jak to zrobić oraz tworzymy fajne logo strony. Musimy zacząć się reklamować w internecie. Naszym celem jest znaleźć klientów by wypozycjonować ich strony w google za pieniądze.

13. Freelancer . Warto mieć swoją stronę z porfolio. Reklamować się w serwisach takich jak oferia.pl, fiverr.com, freelancer.com,  upwork.com

14. Pisanie artykułów. Pisz tak zwany kontent dla ludzi którzy zazwyczaj mają swoją stronę internetową i na niej zarabiają. W polsce korzystaj z oferia natomiast za granicą są to strony takie jak textbroker.com oraz strony freelancerskie. Możesz to robić jako freelancer lub założyć stronę z usługami i zatrudnić paru dobrych pisarzy.

15. Marketing usługi. Oferujemy reklamę dla firm oczywiście w internecie. Zatrudniamy do tego odpowiednich pracowników lub wykonujemy to sami. Jest to świetny pomysł na biznes ponieważ należy zwrócić uwagę iż, zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo duże a firm, które specjalizują się w tej dziedzinie można policzyć na palcach jednej ręki.

16. Allegro. Sprzedajemy produkty, które możemy robić sami lub wykorzystując do tego odpowiednie strony takie jak: aliexprert

17. Handel aut otomoto. Niestety przy tym pomyśle musimy zainwestować nie małe pieniądze. Jednak jest to ciekawy biznes dla ludzi z pasją.

18. Handel domenami. Jest to jeden z lepszych sposobów na inwestycje jednak trzeba to lubić i poznać szczegółowo zasady panujące w tym kręgu.

19. Handel stronami. Polecam stronę flippa.com, która jest okrzyknięta jako największa giełda stron. Zalecam na początku nie kupować drogich stron aby nie stracić pieniędzy. Pamiętaj, że po pierwsze trzeba poznać rynek i panujące na nim zasady.

20. Kindle publishing. Pewnie tego nie znasz ponieważ jest to bardzo popularne w USA. Wystarczy napisać książkę w języku angielskim lub zlecić to komuś, wrzucamy ją na amazona, reklamujemy i książka się sprzedaje. Tutaj jest przykład mojej książki Jak zarabiać 100 zł na godzinę.

21. Sprzedaż etsy. Możesz zacząć już teraz, ponieważ jest to nic innego jak sprzedaż swojego rękodzieła.

22. Sprzedaż creative market. Sprzedajemy swoje graficzne szablony, paczki graficzne, czcionki, szablony do wordpressa. Jest to świetny sposób na pasywny zarobek, gdyż wystarczy trochę chęci.

23. Teespring. Sprzedajemy koszulki dla swoich fanów, popularny jest sposób sprzedaży owych koszulek za pomocą reklamy na facebooku.

24. Program. Tworzymy program lub zlecamy to odpowiednim ludziom. Zajmujemy się marketingiem danego programu, który będzie ułatwiał prace pewnej docelowej grupie ludzi za na przykład miesięczny abonament 69.95 $ co miesiąc jak semrush. Przy 1000 użytkowników daje to 69.950 $ a przy 100 użytkowników daje to 6.950$ co miesiąc. Jest w tym ogromny potencjał. Oczywiście niektórzy klienci zrezygnują ale za to przyjdą i tym sposobem grupa się powiększa. Nie polecam tego dla początkujących ponieważ pomysł ten wymaga dużej inwestycji.

25. Kursy. Sprzedaż kursów jest to bardzo dobry sposób na zarobek, jednak najpierw trzeba zebrać grupę docelową dla której będziemy sprzedawać dane kursy czyli musimy zbudować nic innego jak listę adresową – tego nauczysz się na moim blogu.

26 Uber . Zarabiaj jako kierowca już dzisiaj zobacz na uber.

27. Dietetyk online. Za stworzenie indywidualnej diety możesz pobierać opłaty.

28. Stylistka online. Wypromuj swoją osobę i zacznij ubierać innych. Zacznij inwestować w warsztaty, pisać książki oraz wiele więcej.

29. Google adsense specjalista. Tworzysz różne strategie dla adsense i sprawdzasz dla których słów kluczowych lepiej tworzyć kampanie.

30. Specialista PPC i CPC. Firmy potrzubują specialiste od od zarządzania płatnych kampani reklamowych.

31. Specjalista od landing page. Zatrudniają Cię firmy do optymalizacji stron przychwytujących adres email po to aby zdobyć lepszą konwersje.

32. Sprzedawać na ebay. Kupujesz taniej i sprzedajesz drożej.

33. Kupować sprzęty RTV, naprawiać i sprzedawać drożej. Sprzedaż przez allegro, ebay czy olx.

34. Tworzenie filmów. Youtuberzy – małe firmy potrzebują dobrych filmów. Zacznij się szkolić w adobe after effect tutaj jest świetny program dzięki któremu możesz łatwo i szybko zrobić super animacje spartakol

35. Social media menadżer. Zajmujesz się zarządzaniem i tworzeniem kont w social media (facebook, instagram, twitter, pinterest).

36. Stock fotograf. Jeżeli lubisz fotografie możesz sprzedawać swoje zdjęcia, jest to także świetny sposób na dochód pasywny.

37. Dj. Promować możesz się np. na youtubie. Pomysłów na prace jest mnóstwo, możesz pracować jako dj w klubie, oczywiście nic nie szkodzi byś jeździł po całym świecie. Liczy się tutaj przede wszystkim promocja Twojej osoby.

38. Uczyć rękodzieła. Jest to coraz bardziej popularne zarówno w Polsce jak i na świecie. Można już zobaczyć duże kanały na youtubie w tej tematyce.

39. Grafika .Tworzenie grafiki pod sprzedaż lub na zlecenia dla klienta i firm.

40. Marketing i reklama. Kto by nie chciał lepszej reklamy dla swojej firmy ?

41. Programowanie. Tworzymy lub ktoś tworzy dla nas program dla firmy lub osoby prywatnej.

42. Prace domowe. Kto powiedział że młodzi ludzie nie mają pieniędzy oczywiście na pewno znajdziemy sporo leniwych uczniów czy studentów jednak wystarczy zobaczyć na fiverr co i w jaki sposób ludzie się ogłaszają.

43. Inwestuj pieniądze. Nie trzeba od razu inwestować w nieruchomości ale są także strony internetowe takie jak: flippa i domeny. Pamiętaj, że aby inwestować duże pieniądze najpierw trzeba poznać bardzo dobrze rynek.

44. Biznes koszulek. Sprzedawać koszulki online? Jest to jeden z prostszych sposobów na zarobek sprawdź takie coś jak zzzazle.

45. Podkład Głosowy. Zacznij podkładać swój głos dla firm lub filmów. Najlepiej gdy umiesz język angielski dla początkujących polecam fiverr.

46. Prowadzenie wycieczek. Chciałbyś pokazywać swoje miasto przyjezdnym i jeszcze na tym zarabiać? Pomogą Ci w tym te trzy strony vayable, toursbylocals i rent-a-guide.

47. Nauczyciel Yogi.  Sprawia wiele frajdy  i prowadzi do zdrowego trybu życia, możesz stworzyć kursy online, warsztaty na żywo, reklamować się przez swojego bloga i youtube.

 

Pomysły Na Biznes W Domu i Więcej: Warsztaty, Kursy i Szkolenia.

 

Najlepiej taki biznes promować poprzez bloga i youtuba. Wszystko to znajdziesz poniżej są to dobre pomysły na biznes.

48. Kursy szybkiej nauki i zapamiętywania. Kto by nie chciał szybciej i łatwiej się uczyć?

49. Kursy kulinarne. Mogą to być kursy dla kucharzy jak i również dla zwykłych ludzi, którzy chcieli by lepiej zacząć gotować. Jest to temat na topie zobacz ile w telewizji jest programów kulinarnych.

50. Kursy prowadzenia restauracji. Gastronomia to ciężki temat, jest wiele wiedzy do przekazywania.

51. Szkoła uwodzenia. Niestety zarówno młodzież jak i starsi są coraz mniej pewni siebie i po prostu boją się płci przeciwnej. Możesz nauczać kobiety i mężczyzn jak w łatwiejszy sposób komunikować się z drugą płcią.

52. Warsztaty szczęśliwych małżeństw. Najważniejsza rzecz to komunikacja w małżeństwie. Gdybyś potrafił naprawiać małżeństwa tak aby byli bardziej szczęśliwi aby umieli lepiej wychowywać swoje dzieci i dodatkowo pobierać za to opłaty – czy to nie wspaniały sposób?!

53. Szkoła tańca. Kojarzysz You can dance i Taniec z gwiazdami. Na pewno znajdziesz dużo chętnych i już z dobrą reklamą na starcie.

54. Warsztaty pewności siebie. Nie będę wypisywał czym jest pewność siebie…

55. Warsztaty prezencji. Jak ważna jest prezencja dla indywidualnych grup społecznych ?

56. Warsztaty prowadzenia warsztatów lub prezentacji. Jak docierać do ludzi by lepiej i ciekawiej przekazywali swoją wiedzę !

57. Warsztaty fitness. Na pewno kojarzysz Ewę Chodakowską, której kariera zaczęła się od youtuba ;). Dalej było pisanie książek czy sprzedaż video a także pieniądze od sponsorów, warsztaty i inne są wtym ogromne możliwości !

58. Nauka języków obcych. Granice mamy otwarte, sam bym chciał mówić wieloma językami.

59. Warsztaty dla ludzi z depresją. Czemu nie mógłbyś pomagać takim ludziom.

60. Warsztaty osiągania celów. Może hasło “Zrobię to jutro” nie jest Ci obce?

61. Kursy excel. Nauczaj programu Excel który jest jednym z podstawowych narzędzi do pracy w biurze.

62. Kursy Apps. Nauczaj jak zbudować swoją aplikacje komórkową od zera.

63. Kursy programowania. Pomagaj ludziom w nauce różnych języków programowania, aby zbudować wysokiej jakości program.

64. Kursy szybkiego czytania. Szybkie czytanie przydaje się z prostej przyczyny… czas to pieniądz.

 

Pomysły Na Biznes Na Wsi i w Mieście off line

 

Znajdziesz tutaj zbór pomysłów które mogą istnieć bez wykorzystania internetu oraz nie są czymś dla Ciebie na pewno nowym. Warto jednak przeczytać artykuł do końca i po wytchnieniu wrócić do niego jeszcze raz ponieważ istnieje duża szansa, że czytając artykuł po raz kolejny dostaniesz “olśnienia” w wyborze idealnego pomysłu dla siebie.

65. Instruktor muzyki. Uczysz ludzi grać na instrumencie możesz także uczyć śpiewu.

66. Budowa i remont. Budowa domów to już większe wyzwanie na początku zaczyna się od remontów w mieszkaniach czy domach.

67. Ogród . Niektórzy nie mają czasu zajmować się swoim ogrodem. Ty za to możesz stworzyć swoją firmę, która zaproponuje odpowiednie rozwiązanie dla wymagających klientów jest to dobry pomysł na biznes na wsi.

68. Stolarz. Niestety meble w sklepach są słabej jakości, produkowane najczęściej w Chinach. Dobrej jakości meble są teraz w cenie.

69. Transport. Transport osób lub mienia. Inwestujemy w pojazd lub bierzemy w leasing i możemy zaczynać.

70. Fotografia. Jest tutaj duże pole do popisu, ponieważ można skupić się na fotografii ślubnej, komunijnej czy niemowlęcej itd.

71. Zespoły muzyczne. Nie koniecznie trzeba od razu grać koncerty po całej Polsce przecież są np. wesela.

72. Obsługa komputera. Dalej zdarzają się osoby które nie potrafią obsługiwać komputer. Lecz ty możesz ich tego nauczyć.

73. Korepetycje. Jest to dosyć popularne chociaż z reguły wiadomo, że to co najłatwiejsze może wydawać się trudne i nie osiągalne a w Polsce za udzielanie korepetycji stawki są różne od 10 do 50 zł. Także nie jest aż tak źle.

74. Wyprowadzanie psów. Jest to dość prosta czynność. Biznesu z tego raczej nie zrobisz ale jako dodatkowa praca jest jak znalazł.

75. Konsultant od sprzedaży domów . Jeżeli chodzi o sprzedaż domów można założyć potężną firmę jest to też świetny pomysł na własny biznes w małym mieście.

76. Produkcja. Nie ma tutaj ograniczeń można produkować wszystko w produkcji zawsze będą duże pieniądze jest to na prawdę świetny pomysł na biznes .

77. Publiczne przemówienia. Jeśli chodzi o przemówienia publiczne są świetne do tworzenia marki jedno osobowej. Zazwyczaj w przemowach chodzi o nauczanie i inspirowanie publiczności.

78. Serwis Mycia Szyb. Jest to prosty pomysł na biznes ponieważ budżet jest minimalny, może także to być alternatywa jako dodatkowa praca w weekend .

79. Organizacja imprez. Typy imprez mogą być różne wszystko zależy od kreatywności.

80. Organizator ślubów. Jest masa rzeczy do przygotowania przed ceremonią cenna pomoc jest zawsze w mile widziana.

81. Agencja dla niań. Znajdujesz prace dla swoich pracowników.

82. Opieka dla osób starszych. Nie trzeba chyba dużo pisać.

83. Fryzjer. Jest tego masa i zawsze będzie przecież włosy tak szybko odrastają.

84. Makijażystka. Jest to bardziej biznes skierowany dla Pań. Makijaż na różne imprezy oraz okoliczności.

85. Dietetyk. Robisz odpowiedni plan dietetyczny dobrany pod indywidualne potrzeby potencjalnego klienta.

86. Trener osobisty. Jest to głównie trener fitness ale można to rozszerzyć do trenera motywacyjnego itp.

87. Psi stylista. Fryzjer dla psów czy stylista ? Jest to dobry pomysł w dużych aglomeracjach. Pies również musi być na topie.

88. Naprawa komputerów. Bardzo dobra usługa, która można połączyć również ze sklepem.

89. Naprawa elektroniki. Z dojazdem do domu… Jak się ogłaszać ? dobrze jest zacząć od oferia czy olx.

90. Fotografia/filmowanie. Sesje zdjęciowe czy fotografia ślubna, komunijna lub studniówki itp.

91. Sprzątaczka lub firma sprzątająca. Firmy często zatrudniają inne firmy (tzw. zleceniodawców) do sprzątania biur.

92. Usługi remontowe. Mieszkanie trzeba co jakiś czas odświeżać, ludzie zawsze będą potrzebować specjalistów, którym to zlecą. Dobrze jest zacząć samemu lub zatrudnić ludzi. Mała firma może się przekształcić w dużą firmę budowlaną.

93. Ogrodnik. Ludzie na wysokich stanowiskach z dużym domem potrzebują osoby do prowadzenia ich ogrodu. W końcu chcą mieć lepszy ogród od sąsiada – wiadomo prestiż.

94. Stylista. Jak bardzo ważne jest zrobić dobre pierwsze wrażenie. Dlatego, że ludzie są zabiegani pierwsze wrażenie jest bardzo ważne a w tym może pomóc stylista. Kto powiedział że szata nie zdobi człowieka ?

95. Food truck. W Polsce są coraz bardziej popularne, sam lubię zjeść dobrego Burgera.

96. Catering. Jedzenie na zamówienie z dojazdem do domu jest przydatne. Catering jest wykorzystywany zarówno do domu, biur jak i na imprezach.

97. Handel. Kupowanie taniej na aliexpress i sprzedawanie drożej na allegro lub w swoim sklepie

98. Firma z przeprowadzkami. Potrzebujesz ciężarówki i możesz wystartować z firmą.

99. Salon Konsmetyczny. Oferujące usługi typu manikiur pedicure.

100. Księgowość. Pomaganie różnym firmom w księgowości.

Można wymieniać i wymieniać, jeżeli jesteś związany z pewną branżą i chciałbyś na tym zarabiać to zacznij. Zawsze w głowie będziesz miał wymówki i ten pusty głos który Cię tylko ogranicza i oczywiście stos zdań typu:

-nie dam rady

-za dużo roboty

-ale ja się na tym nie znam

-to jest głupie

-może jutro

Musisz wziąć życie w swoje ręce i zacząć je projektować w sposób jaki tylko chcesz i nie mówię tutaj tylko o biznesie ale o takich dziedzinach jak: styl życia, wygląd, praca, stan własnych pieniędzy czy życie towarzyskie. We własnym biznesie jest wiele frajdy i możesz się niesamowicie rozwinąć nie tylko intelektualnie. Biznes wyrabia charakter, wole walki, dążenie do celu można zauważyć jak wielu sportowców i ludzi, którzy osiągnęli sukces nagle stają się biznesmenami wykorzystując do tego zdobyte wcześniej umiejętności… robią to w różnych dziedzinach i cieszą się życiem.

Najważniejsze jest to aby zacząć ! Obserwuj mój blog nauczysz się wielu wartościowych rzeczy. Mam nadzieje, że skorzystasz z tego wpisu ponieważ są to dobre pomysły.

Udostępnij ten wpis swoim znajomym aby odkryli swoją wymarzoną drogę… Jakie jest Twoje doświadczenie w biznesie napisz w komentarzu ! Dzięki wielkie za dotrwanie do końca. Pozdrawiam 😉

Uwaga: Kompleksowa usługa marketingowa

-Budowanie Lejków sprzedażowych

-Budowanie stron internetowych(blogi,strony lądowania,e-commerce i inne)

-Kupowanie ruchu (facebook ads, google ads)

Odbierz Darmowe 15 min Konsultacje


Tags


You may also like

Jak Zarabiać Na Reflinkach

Jak Zarabiać Na Reflinkach

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jeżeli chodzi o księgowość jest duża konkurencja. Trzeba stworzyć dobrej jakości usługi z dobrą reklamą oraz wprowadzić unikalność

  1. Nowa technologia to dobry trend możemy spojrzeć na Bill Gates oraz Mark Zuckerberg oczywiście jest masa innych przykładów.

 1. “37. Dj. Promować możesz się np. na youtubie. Pomysłów na prace jest mnóstwo, możesz pracować jako dj w klubie, oczywiście nic nie szkodzi byś jeździł po całym świecie. Liczy się tutaj przede wszystkim promocja Twojej osoby.”

  Wprowadzanie początkujących osób w błąd! Nie liczy się przede wszystkim promocja, a umiejętności “techniczne”, dobieranie utworów dla grupy ludzi do której chcesz dotrzeć , ZNAJOMOŚCI na rynku (profesjonalny meneger i klub nigdy nie da bookingu osobie która zaistniała tylko w internecie). Nikt nie wspomniał o kosztach jakie wiążą się z tym zawodem:
  licencja na publiczne odtwarzanie 2000 zł na rok
  koszty zakupu utworów
  najwiekszy koszt to konsola ( profesjonalny zestaw to koszt około 10 – 15 tyś i wyżej!
  profesjonalne słuchawki ok 700 – 1500 zl
  Może o czymś zapomniałem ale na chwilę obecna to chyba wszystko.

  1. Artykuł został napisany dla osób które szukają pomysłu na biznes otworzył umysł na swoje pomysły. Wszystko trzeba umieć wypromować umiejętności tak samo ważne.

  1. Poradnik na początku troche się sprzedawał ale go prawie wcale nie promowałem. Jeżeli chcesz sprzedawać na amazonie skup się na reklamie wtedy powinien się dobrze sprzedawać

  1. No i super wiesz czego chcesz ;).Wiemy już ,że pomysł jest dobry ponieważ istnieje dużo różnych firm i mają się dobrze.Znasz się dobrze na fachu ? Chcesz zacząć samodzielnie czy od razu zatrudniać pracowników 😉 ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Subscribe to our newsletter now!